6 stycznia 2018 r. w sali kina „Sokół" w Rymanowie odbył się finał konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd, odkrywanie i promowanie talentów wokalnych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci i młodzieży.

Repertuar kolęd i pastorałek był różnorodny, uczestnicy prezentowali zarówno te tradycyjne, jak i współczesne, mało znane i niezbyt często wykonywane. Publiczność mogła przekonać się, jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskakiwali słuchaczy doskonałymi walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią.

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w trzech kategoriach: klasy I-III (grupa B), klasy IV – VI (grupa C) oraz kl. VII i gimnazjum (grupa D).

W grupie B reprezentowała nas Aleksandra Urbanik, która pastorałką „Gwiazdki świecą nad stajenką”  wyśpiewała  wyróżnienie. W tej grupie w przesłuchaniach wzięło udział 54 uczestników.

W przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 19 grudnia, wzięły udział również uczennice z  klasy IV: Paulina Bar, Kinga Hnat, Martyna Pitrus i Nikola Ziembicka. Mimo iż nie udało się dziewczynkom dostać do finału, to i tak należą się im duże brawa, bo swoje kolędy zaśpiewały naprawdę ładnie.

W grupie D zaprezentowały się: Iwona Frankowicz, która „ Pastorałką do sumienia” wyśpiewała Imiejsce oraz Maja Puchalik, która zajęła miejsce III, wykonując utwór „A kiedy Wigilii przyjdzie czas”. W przesłuchaniach wystąpiły również Diana Ozimina i Natalia Ozimina. Dziewczynom nie udało się niestety dostać do finału, ale zasługują na duże brawa za wykonanie swoich kolęd. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył Burmistrz Wojciech Farbaniec.

Po zakończeniu Koncertu Kolęd i Pastorałek zostały również przyznane nagrody rzeczowe i dyplomy dla uczestników konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Nominację do udziału w finale Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych otrzymali: Wiktor Pitrus - I SP,  Natalia Mazur - kl III SP oraz Paweł Sagan - II G. Finaliści otrzymali również nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Pogoda

 

Aktualne dane ze stacji meteo w Króliku Polskim

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
396906