W dniu 6 maja 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy  przeprowadzono gminne eliminacje Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresy przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

 Konkurs ma charakter wieloetapowy. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem gminne, następnie finał w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

  1. teoretycznym, polegającym na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań ze znajomości ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej,
  2. praktycznym, polegającym na jeździe rowerem po placu miasteczka ruchu drogowego.

W konkursie uczestniczyło 5 drużyn ze szkół podstawowych z gminy Rymanów: z Milczy, Bzianki, Głębokiego, Wróblika Szlacheckiego i Królika Polskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI:

  1. Sebastian Wołczański,
  2. Damian Trzaska,
  3. Mateusz Tabisz.

 

W  klasyfikacji indywidualnej Sebastian Wołczański uplasował się na III miejscu; drużynowo chłopcy zajęli miejsce IV.

W zawodach wzięli również uczniowie naszego gimnazjum w składzie:

  1. Dawid Jakieła – klasa I G
  2. Katarzyna Pitrus – klasa II G
  3. Izabela Ozimina – klasa II G

Drużyna gimnazjalistów zajęła II miejsce, a Izabela Ozimina w klasyfikacji indywidualnej była IV.

Dyplomy, puchary i nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Gminę Rymanów, a wręczyli je pan burmistrz Jan Materniak oraz  pani dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Milczy.

Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, był on bowiem okazją do sprawdzenia swoich wiadomości oraz praktycznych umiejętności z zakresu ruchu drogowego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dobrych wyników!!!

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561748