29 kwietnia 2016 r. Samorząd Uczniowski ZSP w Króliku Polskim w ramach akcji „Misie na ratunek” zorganizował zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Organizatorem tej niezwykłej inicjatywy jest krośnieńskie Stowarzyszenie Nocna Jazda Samochodem Bez Celu.

Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce pogotowia czy w szpitalu to wielki szok. Często w takich okolicznościach ratownikom trudno jest nawiązać kontakt z małym pacjentem. W tych trudnych chwilach wsparciem i pocieszeniem dla dziecka może stać się  maskotka, którą każdy poszkodowany może zabrać ze sobą do domu.

Dzięki ofiarności naszych uczniów udało zebrać się sporo pluszaków, które - może choć na chwilę - wywołają uśmiech na twarzy małych pacjentów.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561730