Dzień Dziecka w lesie? Dlaczego nie! Dnia 08.06.2016 r. uczniowie klas IV – VI oraz I-III gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę zorganizowaną w ramach obchodów Dnia Dziecka. Naszym celem był Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Odrzechowej, gdzie w otoczeniu przyrody uczniowie rywalizowali między sobą w przygotowanych przez każdą klasę oraz SU konkurencjach sportowych.

Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją, a wymyślone przez nich konkurencje wymagały sprytu, zwinności, siły oraz szybkości. Poszczególne klasy  konkurowały w następujących zawodach:

 1. Bieg zaprzęgów.
 2. Bieg na kangurkach.
 3. Bieg z ringo na kijach.
 4. Tor przeszkód z piłką nożną.
 5. Strzał do bramki.
 6. Skok w dal z miejsca.
 7. Wyścig w workach.
 8. Rzut piłeczką do kosza.

Uczniowie przystąpili do rywalizacji z wielkim sercem i zaangażowaniem. Po zaciętej walce zawody w kategorii klas SP wygrała klasa V,  na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie klasy VI; trzecie miejsce przypadło kl. IV. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie klasy III, drugie miejsce zdobyła klasa II, trzecie klasa I. Zwycięskie zespoły odebrały z rąk pani dyrektor Marty Kogut nagrody w postaci piłek.

Po zmaganiach sportowych uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią Barbarę Kułak. W leśniczówce obejrzeli fotografie oraz eksponaty przyrodnicze, wysłuchali  opowieści o życiu zwierząt, rozpoznawali mieszkańców lasu po wydawanych przez nich odgłosach, czaszkach i porożach.

Podczas wycieczki ogłoszone zostały również wyniki konkursu na SUPER KLASĘ. Przez cały rok przedstawiciele SU przyglądali się aktywności uczniów SP oraz gimnazjum. Wszystkie klasy zbierały punkty w następujących kategoriach:

 1. Udział w akcjach charytatywnych.
 2. Dbałość o estetykę i wystrój klasy.
 3. Frekwencja.
 4. Aktywność uczniów.
 5. Ocena z zachowania w I semestrze.
 6. Wyniki w nauce w I semestrze.

Po przeliczeniu punktów wyniki prezentują się następująco:

  

   SZKOŁA PODSTAWOWA                    GIMNAZJUM

 1. klasa IV                                  1. klasa II g
 2. klasa V                                     2. klasa I g
 3. klasa VI                                    3. klasa III g

 

W związku z tym tytuł SUPER KLASY i pamiątkowy puchar otrzymały: w kategorii SP – klasa IV; w kategorii gimnazjum – klasa II.

Zwieńczeniem pobytu w leśniczówce było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Kończyliśmy ten dzień zmęczeni, ale w doskonałych humorach. Okazało się, że można świetnie bawić się bez telewizji, komórek i internetu!

Serdecznie dziękujemy p. Barbarze Kułak z Nadleśnictwa Rymanów za poświęcony czas i prowadzenie zajęć edukacyjnych w Hrendówce.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561760