8 czerwca 2016 roku uczniowie klas 0 – III SP, w nagrodę za udział w licznych konkursach, odwiedzili „Bajkową Krainę Pogranicza” w Odrzechowej. Piękniejszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć – dzień był bardzo ciepły i słoneczny.

Bajkowa Kraina zachwyciła wszystkich pomysłowością, kolorystyką, unikatowością oraz estetyką wykonania. Bajkowe domki i postacie dzięki fantazji ich twórców urzekły dzieci niepowtarzalnym charakterem i sprawiły, że w ich otoczeniu można się było poczuć jak w prawdziwym świecie bajek, baśni i legend. Dzieci spotkały tutaj Jasia i Małgosię, Rumcajsa, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, czy też Reksia. Uczniowie podczas pobytu przeżyli wspaniałą przygodę, która dała im mnóstwo radości i wspaniałej zabawy. Z Krainy Bajek udaliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Hrendówka”. Na początku wzięliśmy udział w zajęciach przyrodniczych w leśniczówce. Mieści się w niej izba edukacyjna z eksponatami przyrodniczymi. Dzieci wysłuchały tam ciekawych opowieści o życiu zwierząt, rozpoznawały ich odgłosy, czaszki, poroża. Z zaciekawieniem oglądały gabloty z owadami, roślinami, nasionami, zielniki, pnie drzew w przekroju oraz ekspozycje fotograficzne. Na polance obok leśniczówki uczniowie z wielkim zainteresowaniem grali w „koło fortuny” z zagadkami przyrodniczymi.

Te wszystkie atrakcje i czas spędzony na świeżym powietrzu pobudziły nasze apetyty, dlatego dzieci z entuzjazmem zajęły się pieczeniem  i konsumowaniem chrupiących kiełbasek.  Apetyty wszystkim dopisywały!

Wycieczka przybliżyła dzieciom przyrodę Beskidu Niskiego, uwrażliwiła na piękno otaczającego świata. Uczniowie wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. W pamięci na długo pozostaną nam niezapomniane przeżycia i wrażenia.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561716