Królik Polski 10.06.2016 r.

10 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Króliku Polskim odbyły się zawody biathlonu letniego Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów, na które licznie stawili się zawodnicy z następujących Uczniowskich Klubów Sportowych:

1. UKS „Karpaty” z Klimkówki,
  2. UKS „Tornado” z Milczy,
  3. UKS „GEM” z Posady Górnej,
  4. UKS „Sztafeta” z Królika Polskiego.

Uczniowie podzieleni byli na kategorie w zależności od wieku i płci:

I Kategoria młodziczki

W tej grupie startowało 17 dziewczynek ze szkół podstawowych reprezentujących następujące kluby:

• UKS „Tornado” z Milczy – 3 składy.

Młodziczki miały do przebiegnięcia dystans 1200 m oraz zaliczyć dwie rundy strzelania. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą naszą zawodniczką była Iwona Frankowicz, która  zajęła 7. miejsce.

II Kategoria młodzicy

Młodzicy mieli za zadanie pokonać dystans 1500 m oraz zaliczyć dwa strzelania. W tej kategorii startowało 13 zawodników z następujących klubów:

• UKS „Tornado” z Milczy

Ostatecznie I skład UKS z Królika Polskiego uplasował się na II miejscu, natomiast skład II zajął miejsce III. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem naszych reprezentacji został Sebastian Wołczański, który zajął 3. miejsce.

III Kategoria juniorki młodsze

W tej kategorii wystartowało 17 uczennic, które miały do pokonania dystans 1500 m oraz dwa strzelania.  Wystąpiły w niej zawodniczki z następujących klubów:

• UKS „GEM” z Posady Górnej

W tej kategorii I skład UKS z Królika Polskiego uplasował się na IV miejscu, a skład II na  miejscu V. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą naszą zawodniczką została Karolina Jękot, która  zajęła 1. miejsce.

IV Kategoria juniorzy młodsi

Chłopcy startujący w tej kategorii mieli do pokonania dystans 2000 m, musieli również zaliczyć dwie rundy strzelania. Wystartowało w niej 23 zawodników z następujących klubów:

• UKS „Tornado” z Milczy - 2 składy

Zawodnicy II składu z UKS „Sztafeta” zajęli I miejsce, natomiast skład I uplasował się na IV pozycji. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym naszym zawodnikiem był Dawid Jakieła, który  zajął 3. lokatę.

Nad prawidłowością zawodów czuwał delegat techniczny pani Małgorzata Jakubowicz, sędzią głównym był pan Sławomir Kasperowicz, a sekretarzem zawodów pan Tomasz Dyląg.

Nagrody oraz pamiątkowe puchary wręczyli uczestnikom zawodów sekretarz gminy pan Marek Penar  oraz  dyrektor ZSP w Króliku Polskim p. Marta Kogut.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wspaniałej postawy i osiągniętych wyników sportowych!