Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

19 września 2014r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszą placówkę odwiedzili aspiranci z Posterunku Policji w Rymanowie: Tomasz Misiewicz i Tomasz Chajec.

Choć na początku funkcjonariusze policji wzbudzali strach, okazali się miłymi i sympatycznymi panami. Funkcjonariusze policji przeprowadzili z dziećmi młodszych klas, ciekawą pogadankę dotyczącą bezpiecznego ich uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie zafascynowani gośćmi w mundurach wytężali słuch, aby nie umknęło im żadne słowo.

Policjanci poruszali również tematy związane z bezpieczeństwem podczas zabawy i jazdy na rowerze. Przestrzegali przed zabawą w pobliżu ulicy oraz mówili o ograniczonym zaufaniu do obcych. Szczególną uwagę zwrócili na to, czy dzieci zakładają odblaski oraz czy dbają o to, aby być widocznymi na drodze w godzinach wieczornych. Aspiranci radzili, aby dzieci nie korzystały z różnego rodzaju odtwarzaczy muzyki ze słuchawkami, uniemożliwiającymi usłyszenie nadjeżdżającego samochodu. Następnie uczniowie zapoznali się z podręcznym sprzętem każdego policjanta. Największe zainteresowanie wzbudziła krótkofalówka oraz kajdanki. Dzieci miały też możliwość zadawania pytań. Później wszyscy udali się na podwórko szkolne, gdzie funkcjonariusze pozwolili uczniom obejrzeć radiowóz. Na koniec spotkania dzieci podziękowały gościom za ważne wskazówki dotyczące ich bezpieczeństwa na co dzień, a swoją wdzięczność wyraziły wręczeniem bukietu róż oraz wierszykiem.

Kto wie, może z niektórych uczniów biorących udział w pogadance wyrosną przyszli policjanci?


„Przechodzenie przez ulice nie jest zabawą.

Zatrzymaj się, spójrz w lewo, potem spójrz w prawo.

Jeszcze raz koleżanko, kolego spójrz w lewo.

Ostrożność nie zaszkodzi.

Gdy jezdnia wolna możesz przechodzić”.

 

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
860044