Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

      

Od wielu lat szkoła nasza bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. W konkursie uczestniczą dzieci ze szkół w Słowacji oraz z Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zdolności plastycznych i nawiązywanie kontaktów wśród dzieci i młodzieży.

Szopki wykonane są z różnych materiałów naturalnych, m.in. z masy solnej, gipsu, słomy, liści, szyszek, kamienia, są nawet upieczona z piernika. Pomysłowość dzieci jest niesamowita, dlatego konkurs ten cieszy się wielką popularnością wśród uczniów. Każdego roku szopki naszych uczniów są wysoko nagradzane. 

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 23 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
860062