Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

        

   Tradycją naszej szkoły jest „Konkurs Palm Wielkanocnych”. Od wielu już lat przed świętami Wielkanocnymi, Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejsza palmę. W regulaminie konkursu przewidziane jest wykonanie palmy indywidualnie, bądź grupowo. Młodsze dzieci najchętniej rywalizują indywidualnie, natomiast uczniowie gimnazjum wykonują palmy grupowo. 

Zaangażowanie dzieci jest ogromne, przepiękne palmy wykonane z jedliny i bibuły osiągały nawet wysokość do 2.5 metra. W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, piękne palmy wyeksponowano w szkole na wystawie. Przykuwały one  uwagę wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców odwiedzających szkołę. Cieszy nas fakt, że uczniowie tak licznie i chętnie uczestniczą w konkursie, który jest wspaniałą okazją do podtrzymywania nie tylko lokalnych tradycji związanych z Wielkanocą, ale również jednym z elementów duchowego przygotowania się i przeżywania  świąt. W Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r.  uczniowie zanieśli palmy do kościoła tworząc przepiękny barwny korowód.

 

W konkursie na najpiękniejszą palmę przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Emilia Pyszczek - oddział  „O”,

                Gabriel Puchalik i Patryk Zubek -  klasa II SP

                Oliwia Pitrus -  klasa III SP

II miejsce – Aleksandra Urbanik -  oddział „O”

                   Kornel Poznar – oddział „O”

III miejsce – Diana Ozimina z klasy IV i Natalia Ozimina z klasy VI

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
856375