Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

        

Rokrocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie o Puchar Dyrektora Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W tym roku eliminacje gminne odbyły się 7 maja 2015 w Zespole Szkół Publicznych w Milczy.

 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

  1. rozwiązywanie testu składającego się z 25 pytań z wiadomości o ruchu drogowym- test jednokrotnego wyboru dla szkoły podstawowej i wielokrotnego dla gimnazjum.
  2. jazda w miasteczku ruchu drogowego połączona z torem przeszkód, na którym był slalom z ograniczeniem, slalom kółkowy – żmijka, równoważnia i korytko.

 

Szkołę podstawową reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Dawid Jakieła – klasa VI
  2. Jakub Wilczek – klasa VI
  3. Sebastian Wołczański – klasa V.

Uczestniczyło 5 drużyn ze szkół podstawowych z naszej gminy: Milcza, Bzianka, Głębokie, Wróblik Szlachecki i Królik Polski.

Nasza drużyna ze szkoły podstawowej zajęła 1 miejsce zdobywając dyplom, piękny puchar i awans do konkursu na szczeblu powiatu.

W klasyfikacji indywidualnej Dawid Jakieła zdobył największą ilość punktów a Sebastian Wołczański uplasował się na III miejscu, uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

 

Gimnazjum reprezentowały uczennice klasy I:

  1. Izabela Ozimina
  2. Karolina Pitrus
  3. Katarzyna Pitrus

W tej kategorii wiekowej uczestniczyło zaledwie trzy drużyny z Milczy, Posady Górnej i Królika Polskiego.

Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w gminie,   a zadowolone uczestniczki konkursu otrzymały piękny puchar  i dyplom.

Dzieci bardzo chętnie biorą udział w tego rodzaju konkursach, jest to okazja do sprawdzenia swoich wiadomości z zakresu ruchu drogowego jak i umiejętności jazdy na rowerze.

Gratulujemy wyniku i czekamy na kolejne zmagania w konkursie powiatowym w krośnieńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
884895