W dniu 5 maja 2017 r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy przeprowadzone zostały gminne eliminacje Konkursu o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresy przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym oraz propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

1. teoretycznym, polegającym na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań ze znajomości ruchu drogowego i pierwszej pomocy,
  2. praktycznym, polegającym na jeździe rowerem po placu miasteczka ruchu drogowego.

W turnieju uczestniczyły 4 drużyny ze szkół podstawowych z gminy Rymanów: z Milczy, Klimkówki, Wróblika Szlacheckiego i Królika Polskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI:

1. Martyna Lorenc,
  2. Diana Ozimina,
  3. Kamil Peszko.

Po części teoretycznej drużyna zajmowała II miejsce. Niestety, część praktyczna okazała się trudniejsza, w związku z tym nasi zawodnicy zajęli ostatecznie III miejsce.

W zawodach wzięli również uczniowie naszego gimnazjum w składzie:

1. Katarzyna Pitrus – klasa III G,
  2. Izabela Ozimina – klasa III G,
  3. Damian Trzaska – klasa I G.

Drużyna gimnazjalistów zajęła II miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Katarzyna Pitrus zdobyła IV miejsce, tuż za nią, bo na miejscu V, znalazła się Izabela Ozimina.

Dyplomy, puchary i nagrody indywidualne dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Gminę Rymanów, a wręczyli je pan wiceburmistrz Jan Materniak oraz pani dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Milczy.

Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich wiadomości oraz praktycznych umiejętności z zakresu ruchu drogowego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dobrych wyników!!!