W dniu 23 maja 2017 roku, w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas IV – VI SP oraz I – III Gimnazjum wraz z nauczycielami wyruszyli do pobliskiego lasu na zajęcia terenowe.

Wędrując leśnymi ścieżkami,  uczniowie  rozwiązywali zadania o treściach przyrodniczych, m. in. orientowali mapę, przedstawiali warstwową budowę lasu, nazywali gatunki roślin i zwierząt napotkanych w lesie, a za pomocą lupy dokonywali obserwacji ściółki i jej mieszkańców. Wszystkie odpowiedzi i rozwiązania zadań młodzi badacze przyrody nanosili na karty pracy. Druga część zajęć poświęcona była na zabawę z wykorzystaniem naturalnych rekwizytów. Uczniowie rywalizowali w rzucie do celu szyszką, budowali również domki z patyków i chrustu. Młodzież z zapałem wykonywała wszystkie zadania, bawiąc się przy tym znakomicie. Zwieńczeniem zajęć było wspólne ognisko uczestników imprezy, na którym gościliśmy naszych miłych przyjaciół - leśników z Nadleśnictwa Rymanów. Następnie podsumowaliśmy naszą całoroczną działalność ekologiczną prowadzoną w bieżącym roku szkolnym. Uczniom, którzy brali udział w konkursach przyrodniczych, wręczone zostały dyplomy i nagrody rzeczowe. Nad całością działań czuwały panie Joanna Biela i Edyta Rysz.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561765