"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,

nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska".

I. Kraszewski

 

Dzień Matki i Ojca to jedne z najpiękniejszych dni w ciągu roku, wypełnione kwiatami, serdecznymi i ciepłymi życzeniami, tysiącami całusów. W przygotowaniu do jego obchodów uczestniczyli w tym roku wszyscy uczniowie z klas: „ 0” , II, III i IV SP,   wykazując dużo zapału, zaangażowania i wzajemnej motywacji.

Uroczystość odbyła się 31 maja,  przybyło na nią liczne grono rodziców, które z uśmiechem na twarzy podziwiało występy swoich pociech. Akademia rozpoczęła się przemówieniem pani Dyrektor. Dzieci w odświętnych  strojach, na tle pięknej dekoracji prezentowały się przed ukochanymi Rodzicami swoimi umiejętnościami, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz odgrywały scenki. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ponadto dziewczynki z kl. III SP wykonały taniec współczesny, a wspólnie z dziewczynkami z kl. II SP zatańczyły zumbę. Oczywiście żadne dziecko nie mogło zapomnieć o wręczeniu swoim rodzicom laurki.

Po występach głos przekazano pani Dyrektor, która podziękowała za obecność i przypomniała wszystkim, jak ważni w naszym życiu są rodzice. Później przy akompaniamencie pianina uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali głośno i z miłością płynące prosto z serca, „100 lat”.

 Po zakończonej części artystycznej mamusie i tatusiowie otrzymali skromny poczęstunek – kawę i ciastko. Mamy nadzieję, że każdy w tym dniu pamiętał o złożeniu życzeń swoim mamom, a 23 czerwca nie zapomni o Dniu Ojca i podziękuje swoim rodzicom za to, że zawsze nam pomagają, kochają nas i wspierają.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzieci miały możliwość okazania swojej wdzięczności, szacunku i miłości względem rodziców, wkładając w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca. A wszystko po to, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze.

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561813