„Serca zwróćmy ku dobroci innych ludzi
i nauczmy trudną miłość w sobie budzić
Dla Ciebie, z miłości do Ciebie”.

T. Kamiński

 

Okres przedświąteczny to szczególny czas. Dla wielu z nas to moment zadumy, refleksji oraz oczekiwanie i pragnienie, aby Bóg narodził się na nowo w każdym z nas...W ten szczególny nastrój wprowadzili uczniów klas II i III gimnazjum wychowankowie OREW w Rymanowie, którzy wraz z opiekunami 21 grudnia 2017 r. na scenie kina „Sokół” wystawili autorski spektakl zatytułowany „Z miłości do Ciebie”.

W przedstawieniu poznajemy historię jakich wiele. Obserwujemy związek dwojga młodych ludzi – rodzące się między nimi uczucie, zaręczyny, ślub, wspólne życie i wreszcie radość związaną z oczekiwaniem narodzin upragnionego dziecka. Od tego jednak momentu życie naszych bohaterów się komplikuje. Małżonkowie dowiadują się, że ich dziecko urodzi się chore...Spektakl niesie ze sobą jasne przesłanie: Bóg kocha każdego człowieka, dlatego powinniśmy z ufnością przyjąć jego boski plan, nawet wówczas, kiedy w naszych sercach pojawiają się wątpliwości, czy będziemy w stanie zmierzyć się z życiem.

Przedstawienie zrobiło na widzach duże wrażenie. Ciekawa scenografia, łącząca tradycję z nowoczesną technologią audiowizualną, jak również muzyka „na żywo”, która doskonale korespondowała z tym, co oglądaliśmy na scenie, znacznie uatrakcyjniły widowisko. Najważniejsze jednak pozostało jego przesłanie, które najpełniej oddają słowa papieża Franciszka:

„Każdy z nas jest inny. Nie ma nikogo, kto byłby taki sam jak drugi człowiek. Każde wyzwanie wzbudza lęk, budzi obawy. Ale tak nie może być. Różnorodność jest bogactwem, bo ja mam jedno, a ty masz coś innego i z tymi dwiema rzeczami zrobimy coś piękniejszego, większego. I tak możemy iść naprzód. Pomyślmy o świecie, gdzie wszyscy byliby tacy sami. To byłby nudny świat”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
561726