Królik Polski 30.05.2019 r.

Biathlon letni to ciekawa, niezwykle widowiskowa, ale równocześnie wymagająca wytrzymałości i precyzji dyscyplina sportu, łącząca biegi ze strzelectwem. Polega na biegu bez broni na określonym dystansie, w czasie którego zawodnicy dwa lub cztery razy zajmują stanowiska na strzelnicy, przyjmując pozycję stojącą lub leżącą, oddając za każdym razem po 5 strzałów z broni laserowej.

Takie właśnie wydarzenie sportowe miało miejsce 30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Króliku Polskim, gdzie odbyły się zawody biathlonu letniego pod hasłem „Biathlon dla każdego” - wiosna 2019, których organizatorami byli UKS „Sztafeta” SP w Króliku Polskim Szkoła Podstawowa w Króliku Polskim oraz Burmistrz Gminy Rymanów.

Celem turnieju były: popularyzacja wśród dzieci i młodzieży biathlonu, promowanie aktywnych form wypoczynku oraz zachęta do uprawiania sportu.

Królik Polski przywitał młodych biathlonistów deszczową pogodą. Imprezę otworzył p. dyrektor Dariusz Królicki, który ciepło przywitał,mimo niesprzyjającej aury, młodych sportowców i ich opiekunów, życząc wszystkim zawodnikom powodzenia, sukcesów oraz radości i satysfakcji ze sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięli udział uczniowie z następujących UKS-ów oraz szkół: UKS „Partyzant” Lubatowa, UKS Rymanów, UKS „Karpaty” Klimkówka, ZSP  Posada Górna, ZSP Milcza, UKS Orły Wróblik Szlachecki, UKS Beskid Iwonicz-Zdrój oraz gospodarze zawodów UKS „Sztafeta” Królik Polski.

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie w zależności od wieku i płci:

  1. Kategoria A – chłopcy klasa VII SP i gimnazjum, rocznik 2003 – 2005,
  2. Kategoria B – dziewczęta VII SP i gimnazjum, rocznik 2003 – 2005,
  3. Kategoria C – chłopcy szkoła podstawowa, rocznik 2006 – 2008,
  4. Kategoria D – dziewczęta szkoła podstawowa, rocznik 2006 – 2008,
  5. Kategoria E – dzieci klas III SP i młodsze, kategoria mieszana - rocznik 2009.

Deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom, dlatego zawody odbyły się w sali gimnastycznej. Zamiast biegu zawodnicy pokonywali tor przeszkód. Rywalizacja odbywała się w miłej i przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play, a uczestnicy turnieju popisali się doskonałą kondycją, celnym okiem i opanowaniem. Nad prawidłowością zawodów czuwali: delegat techniczny p. mgr Jacek Penar, sędzia głównym p. mgr Sławomir Kasperkowicz oraz sekretarz zawodów p. mgr Tomasz Dyląg.

Wyniki zawodów można pobrać kliknij tutaj.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy otrzymali z rąk p. Dariusza Królickiego - dyrektora SP w Króliku Polskim,  Zastępcy Burmistrza Gminy Rymanów - p. Grzegorza Wołczańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Rymanów - p. Andrzeja Pitrusa nagrody, medale oraz pamiątkowe puchary.

Serdeczne podziękowania składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególnie jesteśmy wdzięczni naszym sponsorom: Gminie Rymanów oraz Uzdrowisku Rymanów-Zdrój.

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy wspaniałej postawy i osiągniętych wyników sportowych!

  

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561724