5 czerwca 2019 r. klasa IV uczestniczyła w Rymanowskim Festiwalu Robotyki pod hasłem „Programowanie nie takie trudne” organizowanym w ZSP w Rymanowie. Była to już druga edycja spotkań szkół i uczelni wyższych, które prowadzą zajęcia z programowania robotów. Studenci m. in. krośnieńskiego PWSZ prezentowali swoje osiągnięcia w dziedzinie programowania różnych robotów.

Stoiska wystawców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w ciągu 1.5 godziny uczniowie  mogli obejrzeć urządzenia i roboty, wziąć udział w eksperymentach i mini zawodach. Największym zainteresowaniem cieszyły się roboty, którymi można było samodzielnie sterować.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie kościoła parafialnego w Rymanowie. Ksiądz proboszcz Mieczysław Szostak opowiedział nam historię 200-letniego kościoła i parafii Rymanów, która sięga roku 1412. Niesamowitym przeżyciem było wejście do podziemi kościoła i obejrzenie grobów fundatorów kościoła.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561889