W dniu 04.06.2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju odbyła się I Spartakiada Sportowa „Pierwsze Koty przez płoty”. W zawodach wzięło udział kilka szkół z terenu gminy Rymanów oraz Szkoła Sanatoryjna, będąca organizatorem imprezy. Rywalizowano o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów.

Konkurencje były trochę "na wesoło", ale wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Zawody rozpoczęły się konkurencją pt: "Rzut beretem", w której uczestniczyli dyrektorzy szkół lub opiekunowie grup, które przyjechały do Rymanowa-Zdroju. Dzieci rywalizowały w następujących konkurencjach: toczenie opon, wyścig rydwanów, rzut gazetą, bieg z przyborami oraz wielu innych. Od uczestników wymagano również sporej wiedzy nt. sportu. Odpowiadali oni na pytania zawarte w quizie. Całość umilały występy czirliderek.

W toku rywalizacji przyznawano punkty za każdą konkurencję. Ostatecznie na podium znalazły się: I miejsce: SP Królik Polski, II miejsce: ZSS Rymanów- Zdrój, III miejsce: SP Klimkówka. Wyróżnienia przyznano: SP Wróblik Szlachecki i SP Bzianka. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Hnat, Paulina Bar, Aleksandra Urbanik, Filip Raś, Sylwester Borek i Patryk Ochałek.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561900