„Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują,
czytają tylko jedną jej stronę”.

św. Augustyn

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie klas I, II SP oraz oddziału „0” udali się na wycieczkę do pierwszego na świecie Muzeum Lizaka w Jaśle. Zostało ono założone z inicjatywy państwa Katarzyny i Grzegorza Schabińskich, którzy są współwłaścicielami zakładu Gran-Pik Liwocz, zajmującego się produkcją lizaków i cukierków. 

Zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od wizyty w sklepiku ze słodkościami, w którym uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć różnego rodzaju lizaki, różniące się kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o tym, w jaki sposób powstają lizaki. Zostaliśmy zapoznani również z historią zakładu Gran-Pik Liwocz, który swoją działalność rozpoczął w 1955 r., tj. kilka lat wcześniej niż znane na całym świecie chupa-chups’y. Dzieci miały możliwość powąchania barwników oraz dotknięcia różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy; zobaczyły również maszyny wykorzystywane w karmelarstwie. Jednak największą atrakcją była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka.

Po atrakcjach w muzeum, dzieci radośnie spędziły czas w Parku Trampolin „High Jump” w KrośnieW hali dzieci korzystały z trampolin do akrobatyki i ewolucji, basenów gąbkowych oraz ścianki wspinaczkowej. Skoki na trampolinie okazały się nie tylko wspaniałą zabawą, ale również doskonałym ćwiczeniem dla mięśni nóg. Trener – opiekun podpowiadał, w jaki sposób ćwiczyć; dbał również o bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do restauracji McDonald's, aby coś zjeść, odpocząć i zregenerować siły.

Wycieczka była niezwykle ciekawa i bardzo „słodka”. Dzieci zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia. Z własnoręcznie zrobionym lizakiem i uśmiechem na twarzy, wróciliśmy do domu.

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561906