„Szkoła już nas woła, szkoła nas zaprasza, 
dźwięcznym głosem dzwonka, wzywa nas do klas”

Po dwóch miesiącach przerwy w SP w Króliku Polskim zabrzmiał pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek, a na korytarzach znowu można było usłyszeć gwar, śmiech i wesołe rozmowy.

2 września 2019 r. cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed budynkiem szkoły, aby na czele z pocztem sztandarowym udać się do kościoła na uroczystą Mszę św. Po zakończonym nabożeństwie uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej. Akademia rozpoczęła się od akcentu patriotycznego, który nawiązywał do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy oddaliśmy hołd poległym żołnierzom, którzy poświecili swe życie, walcząc o naszą wolność. Następnie delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczne znicze pod pomnikiem ofiar. W dalszej części uroczystości dyrektor p. Dariusz Królicki serdecznie powitał zaproszonych gości, nauczycieli oraz rodziców. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów, zawłaszcza tych, którzy pierwszy raz przekroczyli próg naszej szkoły, zapewniając ich o życzliwości i wszechstronnej pomocy ze strony nauczycieli oraz wychowawców. Życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i osiągania sukcesów złożyli uczniom również goście: wiceburmistrz gminy Rymanów pan Grzegorz Wołczański oraz sołtys - pan Jan Zając. Następnie uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, w którym pożegnali wakacje. Po uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561722