Dnia 18 września 2019 roku do naszej szkoły przybył z wizytą pan policjant, aby przekazać dzieciom ważne informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa zarówno w drodze do szkoły, jak i podczas powrotu do domu.

Słuchaczami pogadanki były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-3. Nasz Gość przekonywał, jak ważne jest prawidłowe poruszanie się po drodze. Zwracał uwagę na to, którą stroną jezdni powinno się chodzić, aby móc dobrze ocenić prędkość oraz zachowanie nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu i w razie konieczności odpowiednio zareagować. Przestrzegał również przed nieznajomymi, którzy mogą zaoferować podwiezienie i wyjaśnił, co należy zrobić w takiej sytuacji. Na koniec pan policjant udzielał odpowiedzi na stawiane przez uczniów pytania. 

Mamy nadzieję, że rady, jakich udzielił uczniom nasz Gość, nie pójdą w zapomnienie, lecz będą cenną lekcją, którą uczniowie na długo zachowają w pamięci.

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561905