Darmowy Kurs CSS

***Procedura organizacji konsultacji prowadzonych przez n-li na terenie Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Darmowy Kurs CSS

***LO Rymanów - daj się zainspirować! wiedza + umiejętności + kreatywność = rozwój. Więcej informacji kliknij tutaj lub tutaj ***

Darmowy Kurs CSS

***Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie. Więcej informacji kliknij tutaj ***

 

"Podróżować to żyć".

H. Ch. Andersen

Wykorzystując ostatnie słoneczne dni kończącego się lata, uczniowie klasy VIII wraz z opiekunkami - p. Edytą Rysz i p. Agnieszką Rygiel postanowili zdobyć Górę Cergowską, aby podziwiać piękno przyrody ze zbudowanej na szczycie wieży widokowej.

Wędrówka rozpoczęła się u podnóża góry; uczniowie i opiekunowie podążali żółtym szlakiem, aby dotrzeć do Złotej Studzienki oraz kapliczki z figurą świętego Jana z Dukli. Kapliczka chroni źródło, które wg legendy bije w miejscu, gdzie rozpoczęło się pustelnicze życie Świętego. Po około dwóch godzinach wędrowcy osiągnęli cel-wysokość 716 m n. p. m. Pejzaż z wieży widokowej wynagrodził uczniom trudy wspinaczki. Wspaniały widok na okoliczne wzgórza, wsie oraz miasteczka zapierał dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku młodzi turyści wyruszyli w drogę powrotną.

Obcowanie z naturą dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń, a radosna atmosfera sprzyjała umacnianiu więzi koleżeńskich. Do zobaczenia na szlaku...

Zajęcia SKS

Odsłon artykułów:
741897