Darmowy Kurs CSS

***Procedura organizacji konsultacji prowadzonych przez n-li na terenie Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Darmowy Kurs CSS

***LO Rymanów - daj się zainspirować! wiedza + umiejętności + kreatywność = rozwój. Więcej informacji kliknij tutaj lub tutaj ***

Darmowy Kurs CSS

***Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie. Więcej informacji kliknij tutaj ***

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Florian Plit

 

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów po lesie, ale są także śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się, często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym również wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie.

W dniu 20 września 2019 r. uczniowie klas 5-8 wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Rymanów #sprzątamy Las. Działanie to swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda. Na początku spotkania leśniczy pan Bogusław Rysz wygłosił krótką prelekcję, po czym uczniowie, wyposażeni przez rymanowskich leśników w worki na śmieci oraz rękawice, wyruszyli zbierać śmieci w pobliskim lesie oraz wzdłuż drogi biegnącej do składu drewna w Króliku Polskim. Zwieńczeniem tej niezwykle pożytecznej akcji był poczęstunek przy ognisku.

Zajęcia SKS

Odsłon artykułów:
741853