Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

W ponad 370 miastach w kraju i zagranicą rozegrano 8. Bieg „Tropem Wilczym”. Impreza odbywała się z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypadającego 1 marca. Zdaniem organizatorów z Fundacji Wolność i Demokracja, jest to największy bieg pamięci w Polsce. Według szacunków, pobiec miało ponad 75 tys. osób.

Biegacze ubrani w białe koszulki przedstawiające szóstkę bohaterów powojennego podziemia, startowali również w Rymanowie Zdroju. Wśród startujących była liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim. Wspólnym akcentem wszystkich biegów w kraju był symboliczny start na 1963 m. Dystans nawiązywał do daty śmierci poniesionej w walce przez ostatniego z „Żołnierzy Wyklętych” - Józefa Franczaka. W Rymanowie Zdroju biegano jeszcze na dystansie 5 km. Łącznie wystartowało prawie 150 uczestników.

Odsłon artykułów:
831677