Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Alternatywą dla tradycyjnych zajęć szkolnych może być musical profilaktyczny. Przekonali się o tym uczniowie klas „0” – III SP,  którzy 2 marca wybrali się do RCKP w Krośnie.

Obejrzeli oni musical pt. ,,Cudowna lampa Aladyna’’ w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego FORTE z Wrocławia. Potrzeć cudowną lampę i wszystko mieć na zawołanie! Któż z nas choć raz o tym nie marzył? A jeśli najpierw trzeba tę lampę zdobyć? Któż nie podjąłby wszelkich koniecznych wysiłków? Także zamieszkujący tajemniczą lampę Dżin ma swoje oczekiwania i wymagania. Zarówno od posiadacza lampy, jak i od całego świata. „Cudowna lampa Aladyna” to opowieść pełna ciepła, pogody i magii, niosąca przesłanie, aby podejmować wysiłek, w naszych codziennych obowiązkach stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Takie postępowanie pozwala spełnić marzenia tych, którzy na to naprawdę zasługują. Ci zaś, którzy wybierają drogę na skróty, kłamstwo i fałsz, kończą marnie, choć – w tym muzycznym widowisku teatralnym – również zabawnie.  Magicznej atmosfery dodawały piękne kolorowe kostiumy, tajemnicza i niezwykle barwna  scenografia średniowiecznego Bagdadu, profesjonalna gra aktorska oraz piosenki wykonywane na żywo przez aktorów. Spektakl uatrakcyjniała również wizualizacja multimedialna oraz gra świateł. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, o czym świadczyło ich skupienie przez cały czas trwania spektaklu oraz gromkie brawa na zakończenie widowiska.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie Teatru Muzycznego Forte.  Z pewnością skorzystamy!

 

Odsłon artykułów:
831733