Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Dnia 2 marca uczniowie klas V – VIII zostali zaproszeni do świata mitów, w którym Odyseusz chce odnaleźć drogę do ukochanej Itaki, Tezeusz pragnie znaleźć wyjście z labiryntu Minotaura, a Prometeusz wykraść bogom ogień, by podarować go stworzonym przez siebie ludziom.

Przewodniczką po tych fascynujących historiach jest sama Afrodyta - bogini miłości. Podczas spektaklu dowiedzieliśmy, skąd się wzięły związki frazeologiczne, m. in.: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca” czy „puszka Pandory”. Ogromnymi atutami spektaklu przygotowanego przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia były: komediowy scenariusz, zaskakujące efekty specjalne z bogatą oprawą multimedialną oraz świetnie skomponowane i zaśpiewane piosenki.

To niezwykłe widowisko pozostanie z pewnością w pamięci młodych widzów na zawsze.

 

Odsłon artykułów:
831681