Darmowy Kurs CSS

*** Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych.pdf. Więcej informacji kliknij tutaj***

Darmowy Kurs CSS

***Nowy plan lekcji obowiązujący od 01.02.2021 r. Więcej informacji kliknij tutaj ***

„Czytaj książki pouczające dla upiększenia umysłu lub uszlachetnienia serca”.

T.  Kościuszko

„Balladyna” Juliusza Słowackiego to tegoroczna lektura dziewiątej odsłony Narodowego Czytania – akcji organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 r.

Balladyna to imię głównej bohaterki dramatu wybitnego polskiego romantyka. Utwór jest opowieścią o ubogiej wiejskiej dziewczynie, Balladynie, którą ambicja, żądza władzy, a następnie strach przed jej utratą, doprowadziły do szeregu zbrodni. Gdy wreszcie zdobywa najwyższą pozycję - zostaje królową – dosięga ją ręka Boga i ginie rażona piorunem. 14 września 2020 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do udziału w narodowym Czytaniu. Do wspólnego odczytanie fragmentów dramatu zaprosili uczniów szkoły podstawowej p. dyrektor Dariusz Królicki, p. Agnieszka Rygiel oraz uczennice klasy VII – Kinga Hnat i Aleksandra Frankowicz, które wcieliły się w siostry: Alinę i Balladynę. Mamy nadzieję, że akcja zachęci naszych uczniów do sięgnięcia po utwory z kanonu polskiej literatur.

Dla Babci i Dziadka

Odsłon artykułów:
948517