Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 24 września br. uczniowie klas 1–3 oraz przedszkola uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami pracującymi na co dzień na Posterunku Policji w Rymanowie.

Prowadzący spotkanie zwrócili uwagę dzieci na zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły. Przypomnieli przepisy poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili istotną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Panowie policjanci mówili również o niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi osobami oraz zagrożeniach wynikających z obcowania z nieznanymi zwierzętami. Pokazali w jaki sposób bronić się przed atakiem psa. Uczniowie zadawali gościom pytania, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. W podziękowaniu za interesujące i bardzo pouczające spotkanie pierwszaki wyrecytowały krótki wierszyk o pięciu zasadach przechodzenia na drugą stronę jezdni, udowadniając, że tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie jest im obca. Na koniec na wszystkich uczniów czekała miła niespodzianka – dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego, mogły sprawdzić, w jaki sposób działa radiostacja policyjna oraz posłuchać sygnałów alarmowych.

Odsłon artykułów:
860045