Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

 

Dnia 30 października w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Tym wydarzeniem było pasowanie na przedszkolaka i ucznia klasy pierwszej, które jest niezwykle ważnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców, którzy w tym roku niestety nie mogli towarzyszyć swoim pociechom w tym szczególnym momencie.

Ceremonię pasowania poprzedziły występy przedszkolaków i pierwszoklasistów, którzy wierszem, tańcem i piosenką uświetnili dzisiejszą uroczystość. Po występach wokalno – recytatorskich  przedszkolaki zdawały egzamin „Samodzielnego przedszkolaka”, w czasie którego miały za zadanie zmienić obuwie bez pomocy dorosłych. Dzieci wzorowo poradziły sobie z tą konkurencją. Gdy część artystyczna dobiegła końca, pierwszoklasiści ślubowali na flagę państwową, iż będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, pilnie się uczyć, dbać o dobre imię klasy i szkoły oraz obiecali, że będą dumą dla swoich rodziców i nauczycieli. Po uroczystym ślubowaniu Pan Dyrektor Dariusz Królicki dokonał aktu pasowania, dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem, wypowiadając przy tym słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim”.  Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez panie wychowawczynie dyplomem oraz biretem, a z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców otrzymały słodkie upominki i drobne prezenty. Mamy nadzieję, że ten dzień, tak pełen wrażeń dzieci na długo zachowają w pamięci.

Odsłon artykułów:
884882