W dniu 14.06.2022r. grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami wybrały się do Muzeum Lizaka w Jaśle założonego przez państwa Schabińskich. Zwiedzanie muzeum zaczęliśmy od sklepiku ze słodkościami, gdzie dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje lizaków, różniących się kształtem, wielkością i kolorem. Po muzeum oprowadziła nas pani przewodnik, która opowiedziała o początkach powstania lizaków i historii zakładu Liwocz.

Poznaliśmy również proces tworzenia karmelu, barwienia i łączenia kolorów. Dzieci mogły skosztować różnych rodzajów cukru, a także powąchać aromatów, które są wykorzystywane do produkcji cukierków. Zobaczyły również eksponaty maszyn stosowanych w karmelarstwie, jednak największą atrakcją dla nich była możliwość własnoręcznego uformowania lizaka. Następnie udaliśmy się do Sali Zabaw ,,Smyk” w Krosnie. W tym świetnym miejscu dzieci miały do dyspozycji ogromną konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampolinę, jeździki oraz wiele innych atrakcji. Wszystkie zabawy przebiegały w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. To była radosna i słodka wycieczka.