Uczniowie naszej szkoły, w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rymanowie, każdego roku biorą udział w konkursach organizowanych z okazji przypadającego na maj „Tygodnia Bibliotek”.

W bieżącym roku szkolnym temat przewodni konkursu brzmiał „Kto Ty jesteś? – Polak mały”. Do uczniów klas I – III SP adresowany był konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie portretu „Wielkiego Polaka” - postaci mającej wpływ na historię Polski. Wśród prac znalazły się portrety uczonych, artystów, sportowców i świętych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 10 maja 2018 r. w Galerii „Zdrój” w Rymanowie Zdroju. W uroczystości wziął udział Burmistrz Gminy Rymanów pan Jan Materniak, który pogratulował zwycięzcom i wręczył im nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentował miedzy innymi Wiktor Pitrus, uczeń kl. I SP, który zdobył wyróżnienie.