„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, 
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. 
- J. Piłsudski

Rok 2018 to rok narodowego świętowania niezwykłego jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pragnąc uczcić to wydarzenie - 30 maja 2018 r. - Szkoła Podstawowa w Króliku Polskim oraz UKS "Sztafeta", zorganizowały zawody biathlonu letniego pod hasłem: Młodzież dla Niepodległej - „Biathlon dla każdego”.

Turniej miał na celu upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie sportu jako wartości jednoczącej młodych Polaków, a także popularyzację wśród dzieci i młodzieży biathlonu, promowanie aktywnych form wypoczynku oraz zachętę do uprawiania sportu.

Biathlon letni jest niezwykle widowiskową dyscypliną sportu. Łącząc biegi ze strzelectwem, wymaga od sportowca szybkości, wytrzymałości, precyzji oraz ogromnej koncentracji. Polega na biegu bez broni na określonym dystansie oraz oddaniu do tarczy strzałów, w pozycji leżącej lub stojącej, z bezpiecznych laserowych karabinków, które zastępują klasyczną broń.
30 maja 2018 r. Królik Polski przywitał uczestników zawodów piękną aurą, która stworzyła doskonałe, równe dla wszystkich warunki do rywalizacji sportowej. Imprezę rozpoczął Pan Dyrektora Dariusz Królicki, który przywitał zaproszonych gości, młodych sportowców i ich opiekunów, życząc wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników, ale przede wszystkim zadowolenia i satysfakcji ze sportowej rywalizacji. W zawodach, które miały rangę wojewódzką, wzięli udział zawodnicy z następujących UKS-ów oraz szkół : UKS „Partyzant” Lubatowa, UKS „Karpaty” Klimkówka, ZSP Posada Górna, UKS „Tornado” Milcza, oraz gospodarze zawodów UKS „Sztafeta” Królik Polski.

Uczniowie zostali podzieleni na kategorie w zależności od wieku i płci:
1. kategoria A – chłopcy - klasa VII SP oraz gimnazjum, rocznik 2002 –2004,
2. kategoria B – dziewczęta - VII SP oraz gimnazjum, rocznik 2002 –2004,
3. kategoria C – chłopcy - szkoła podstawowa, rocznik 2005 –2007,
4. kategoria D – dziewczęta - szkoła podstawowa, rocznik 2005 –2007,
5. kategoria E – dzieci klas III SP i młodsze - kategoria mieszana, rocznik 2008 i młodsze.

Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a rywalizacja toczyła się zgodnie z zasadami fair play. Uczestnicy imponowali szybkością, doskonałą kondycją i celnym okiem. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: sędzia główny p. mgr Sławomir Kasperkowicz oraz sekretarz zawodów p. mgr Tomasz Dyląg.
Po zakończeniu zawodów zwycięzcy otrzymali z rąk p. Dariusza Królickiego - dyrektora SP w Króliku Polskim oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Rymanów p. Jana Materniaka nagrody oraz pamiątkowe medale.

Serdeczne dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację zawodów. Szczególnie wdzięczni jesteśmy naszym sponsorom: Gminie Rymanów oraz Uzdrowisku Rymanów Zdrój. Uczestnikom turnieju gratulujemy sportowej postawy oraz osiągniętych wyników!