We wtorek, 16 lutego 2021 r., odbył się w naszej szkole konkurs promujący czytelnictwo pod hasłem „Mistrz pięknego czytania”.

Udział w konkursie poprzedziło uczestnictwo dzieci w ogólnopolskiej akcji „Czytaj codziennie z Gangiem Słodziaków”, której głównym celem było zachęcanie uczniów do systematycznego czytania. Dzieci otrzymały „Albumy ucznia”, a ich zadaniem było czytanie minimum 15 minut dziennie przez okres 21 dni. Za każdy podpis Rodzica, poświadczający spędzenie czasu z książką, uczeń otrzymywał nagrodę – naklejkę ze Słodziakiem. Po zakończeniu akcji i zebraniu przez uczniów wszystkich naklejek, został zorganizowany konkurs pięknego czytania dla klas 2. i 3. Każdy uczestnik miał za zadanie jak najładniej odczytać losowo wybrany fragment książki opisującej przygody Gangu Słodziaków. Komisja konkursowa oceniała płynność, wyrazistość i bezbłędność czytania oraz dykcję i interpretację czytanego tekstu. Nagrodami były książki, zakładki oraz maskotki z Gangu Słodziaków.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania uzyskała Julia Łątka uczennica kl. II

II miejsce (równorzędne) zajęły uczennice kl. II - Aleksandra Penar i Wiktoria Łątka

III miejsce zdobyła uczennica kl. III Agnieszka Urbanik

Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: dla Amelii Litarowicz (kl. III) oraz Julii Stapińskiej (kl. II).

 

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!