Dnia 13.05.2021 r. nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu „Posadź drzewo. Podaj dalej”, którego celem jest propagowanie wiedzy o drzewach oraz ich ogromnej roli dla środowiska.

Nim przedszkolaki udały się do przyszkolnego ogródka, w sali przedszkolnej dowiedziały się, jakie korzyści niesie za sobą sadzenie młodych drzew i krzewów oraz przypomniały sobie zasady kulturalnego zachowania względem roślin zarówno w przyszkolnym ogródku jak i poza nim. Z pomocą Pana Sebastiana przedszkolaki zasadziły wiśnię, która wdzięcznie prezentuje się obok młodych jabłonek. Dzieci nowo posadzonemu drzewku nadały zdrobniałe imię „Wandzia”. Od dnia dzisiejszego „Wandzia” będzie ozdobą przyszkolnego ogródka, a przedszkolaki swym czujnym okiem będą spoglądać na nią i dbać o jej bezpieczny wzrost.