„Jedziemy na wakacje do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie słonko o piękną pogodę”.
 Cz. Janczarski

Koniec roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, rozpoczynająca jednak okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

Zanim jednak zadźwięczał ostatni dzwonek uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2020/2021. Na początek, w asyście pocztu sztandarowego, został odśpiewany hymn narodowy, a następnie dyrektor szkoły - pan Dariusz Królicki, podsumował kończący się rok szkolny oraz podziękował rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za rzetelną pracę. Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie pan Andrzej Pitrus wyraził swoje uznanie dla pedagogów i uczniów, którzy większą część roku szkolnego musieli pracować w trybie zdalnym; życzył również wszystkim miłego wypoczynku. Następnie tegoroczni absolwenci złożyli ślubowanie, odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a także podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za życzliwość i wsparcie, które otrzymali przez 9 lat nauki w naszej szkole. Uczniowie pozostałych klas, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy w nauce oraz ci, którzy mogli pochwalić się wzorową frekwencję, przyjęli od pana dyrektora gratulacje, dyplomy oraz nagrody książkowe. Uroczystość uświetnił krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas „0”-VII, którzy wierszem i wesołą piosenką przywitali wakacje.

Na zakończenie pan dyrektor życzył uczniom oraz pracownikom szkoły bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji, które pomogą zregenerować siły i pozwolą z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące w nowym roku szkolnym.