W czwartek 21 października 2021 roku nasza szkoła weźmie udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Główne cele akcji to: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Udział w biciu rekordu weźmie cała społeczność szkolna - wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji? Niewiele! Wystarczy w czwartek przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę lub wypożyczyć ją w naszej bibliotece i zagłębić się w czytaniu podczas każdej przerwy międzylekcyjnej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w biciu rekordu!