Przerwa na czytanie to najefektywniejsza przerwa, jaką można sobie wyobrazić. Z takiej chwili odpoczynku płyną same korzyści, dlatego 21 października 2021 r. cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w wielkim czytelniczym wydarzeniu. Aktywnie włączyliśmy się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Podczas przerw międzylekcyjnych korytarze zamieniały się w czytelnie. Było ciszej niż zwykle. Każdy zagłębiony w lekturze przeżywał przygody swoich ulubionych bohaterów literackich. Czytali wszyscy – młodsze dzieci wraz z wychowawcami, starsi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Łącznie 96 osób! Tym samym pobiliśmy swój pierwszy rekord w liczbie osób czytających na przerwie!

Dzięki tej akcji uczniowie uświadomili sobie, że warto przerwać rutynę dnia codziennego i poświęcić chociaż kilka minut na czytanie. To wspaniała forma odpoczynku, a minuty spędzane na przerwie są idealną okazją do zrelaksowania się w towarzystwie ulubionej książki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje akcji.