Uczniowie klas V, VII i VIII w dniu 24 stycznia 2022 roku wybrali się wraz z wychowawcami na lodowisko do Rymanowa-Zdroju, by doskonalić technikę jazdy na łyżwach.

Młodzież chętnie poddała się zimowym szaleństwom na lodzie. Niektórzy uczniowie od razu bardzo odważnie i pewnie wyjeżdżali na płytę lodowiska. Inni doskonalili swoją formę, asekurując się za pomocą „misia polarnego”. Wychowawczynie czujnie obserwowały wzloty i upadki nowicjuszy, którzy zawzięcie walczyli z grawitacją. Z dumą spoglądały także na wyczyny zaawansowanych już łyżwiarzy swobodnie poruszających się po lodowej tafli.

Zabawa na lodowisku była zachętą do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i rozwijania aktywności fizycznej. Jazda na łyżwach ma mnóstwo zalet – wzmacnia ciało, usprawnia koordynację i uczy gracji, a dodatkowo hartuje organizm. Najważniejsze jest jednak to, że na lodowisku cały czas towarzyszył dzieciom uśmiech na twarzy. Pogoda była wspaniała. Na pewno tam wrócimy!