Dzień bez plecaka to akcja, która stała się szkolnym hitem tej wiosny. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego nasi uczniowie także zostali zaproszeni do udziału w tej zabawie. Odbyła się ona w piątek 1 kwietnia 2022 r. Data nie była przypadkowa, ponieważ to dzień pełen żartów – prima aprilis.

Zasady zabawy były bardzo proste. Każdy uczeń tego dnia musiał przynieść do szkoły wszystkie niezbędne rzeczy – podręczniki, zeszyty i przybory. Spakować je musiał jednak do innego nosidła niż plecak. Kreatywność uczniów była ogromna. Wśród nosideł znalazły się: lodówki turystyczne, wózeczki dla lalek, plastikowe ciężarówki, wiaderka, worki na śmieci, walizki, poszewki, wiklinowe koszyki czy pudełka po proszku do prania. Była nawet blacha do pieczenia ciasta.

Drogą głosowania udało się wyłonić zwycięzców, na których czekały nagrody. Okazało się, że bezkonkurencyjnymi hitami są: kask motocyklowy, transporter dla kota oraz… toster! Śmiechu było co niemiara. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.