19 maja 2022 roku uczniowie klasy 3 odwiedzili pracownię miejscowego rzeźbiarza, pana Józefa Łosia. Dzieci miały okazję zetknąć się z prawdziwą sztuką, zobaczyć jak pracuje rzeźbiarz, jakich materiałów i narzędzi używa. Przed wyprawą uczniowie zobaczyli film „Rzut beretem – Bałucianka” opowiadający o historii rzeźbiarstwa łemkowskiego.

      Wizyta w pracowni dała możliwość poznania kolejnych etapów powstawania dzieła wykonywanego z drewna. Obejrzeliśmy narzędzia do pracy: przede wszystkim dłuta różnego rozmiaru i kształtu. Dowiedzieliśmy się, że drewno lipowe najbardziej nadaje się do rzeźbienia.
        W pracowni mogliśmy obejrzeć prace gotowe i w trakcie obróbki. Oglądaliśmy drewniane zabawki, postacie przy pracy, ozdobne tace i talerze oraz różne zwierzęta. Z wielkim zapałem słuchaliśmy, jak powstaje pomysł kolejnego dzieła i jakie są etapy pracy. Stwierdziliśmy, że praca ta wymaga talentu, ogromnej cierpliwości i dokładności.
        Opowieści artysty o swojej pasji i przede wszystkim piękne rzeźby oraz płaskorzeźby wyczarowane z drewna zachwyciły wszystkich.