Drodzy Panowie, mili Koledzy,
w dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta.

30 września 2022 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. O naszych kolegach pamiętamy zawsze, ale w tym dniu szczególnie chcieliśmy okazać im, że są dla nas wyjątkowi i świat bez nich nie byłby tak wspaniały.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Edyta Rysz, która złożyła chłopcom serdeczne życzenia. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które zaprezentowały się w programie artystycznym pt. „Mleko czy kakao”. Skecz przeniósł nas do telewizji śniadaniowej. Program rozpoczął się wywiadem z przedstawicielami męskiego grona, którzy opowiedzieli o swoich zaletach. Następnie razem z Jadwigą Wygimnastykowaną wykonaliśmy męski trening w studiu fitness. Tuż po nim wybitny naukowiec przedstawił wyniki badań świadczące o tym, że chłopcom żyje się łatwiej. Trudno nie zgodzić się z jego argumentacją – to prawda, że chłopak bez problemu odkręci każdy słoik, a do wyjścia przygotuje się w kilka minut. Na męską część publiczności czekała także niespodzianka. Na wieczór prezenterka zapowiedziała mecz piłki nożnej. Czy ten dzień mógł być piękniejszy? Raczej nie!

Podczas obchodów Dnia Chłopaka nie mogło zabraknąć także odrobiny męskiej rywalizacji. Nasi koledzy zmierzyli się w czterech kategoriach. Zadania były trudne, a poprzeczka zawieszona wysoko. Chłopcy musieli zjeść cytrynę bez grama kwaśnej miny, z uśmiechem wziąć na ręce koleżankę z klasy, ubić pianę z białek tradycyjną trzepaczką i zgadnąć, do czego służą wylosowane przedmioty z kategorii kobiecej. Wszyscy udowodnili, że są męscy, silni, szybcy i bystrzy. Dziewczęta uznały, że nie da się wyłonić zwycięzcy konkursu. W naszej szkole uczy się kilkudziesięciu chłopców. Każdy z nich jest serdeczny, przyjacielski, roześmiany i niezastąpiony!

Ten wyjątkowy dzień minął w radosnej atmosferze. Życzymy chłopcom, żeby zawsze z uśmiechem i w dobrym zdrowiu kroczyli przez życie.