19 września 2014r. w piękny słoneczny dzień wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do kościółka w Klimkówce.

 

Grupa liczyła zaledwie 8 uczniów klasy I gimnazjum a opiekunami byli pan Tomasz Dyląg i pani Halina Wilk.

Wyruszyliśmy rano spod szkoły w Króliku Polskim, trasą przez wyciąg narciarski w Bałuciance dotarliśmy do cerkwi prawosławnej gdzie zrobiliśmy  odpoczynek. Kolejny postój był na szczycie Przymiarek. O tej porze roku mogliśmy podziwiać piękny krajobraz w jesiennej szacie. Tutaj klasa podzieliła się na dwie drużyny. Uczniowie mieli do wykonania  szereg zadań matematycznych, przyrodniczych i polonistycznych. Zabawa była wspaniała, dzieci ambitnie rozwiązywały zadania konkursowe. Zmęczenie dzieci i silny wiatr był powodem, że zmieniliśmy plan rajdu.  Zeszliśmy do kapliczni nad Desznem rezygnując z trasy do kościółka w Klimkówce.

Planowaliśmy zapalić ognisko na Przymiarkach, jednak silny wiatr uniemożliwił nam to i pieczenie kiełbasy zorganizowaliśmy w Bałuciance. Wróciliśmy pieszo do szkoły w Króliku Polskim.

 Już myślimy o kolejnym rajdzie i ognisku!!!