W piękny słoneczny jesienny dzień grupa uczniów (16 osób)  z klas od V do III gimnazjum wraz z opiekunami Panią Edytą Gryzowska i Panią Haliną Wilk wybrała się w Bieszczady.  Celem naszej wędrówki były Jeziorka Duszatyńskie.

Dotarliśmy busem do Duszatyna a stąd czerwonym szlakiem ruszyliśmy nad jeziorka. Podziwialiśmy piękny jesienny krajobraz rezerwatu przyrody „Zwiezło”. Dotarliśmy do obu jeziorek, dolnego i górnego.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Jest to miejsce internowania księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jedna z sióstr zgromadzenia opowiedziała nam historię klasztoru i ciekawostki z czasów pobytu w nim kardynała Wyszyńskiego.

Pełni wrażeń powróciliśmy z wycieczki, a dzieci już planują kolejny rajd na wiosnę.

oprac. mgr inż. Halina Wilk