W piątek 24 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się „Dzień Zawodowca”. Wydarzenie miało na celu propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów III klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa gimnazjalistów - 430 uczniów z 18 gimnazjów z Krosna i okolic, wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły.

Warsztaty obejmowały kilka branż:

  1. branża ekonomiczna – dotyczyła przedsiębiorczości w praktyce, obsługi komputera w firmie, pokazową lekcję z ekspertem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz wystawę pieniądza,
  2. branża handlowo – spedycyjna - dotyczyła pokazu umiejętności handlowych, obsługi kas fiskalnych, sposobu obsługi klienta,
  3. branża mody - dotyczyła stylizacji i kreowania ubioru,
  4. branża turystyczna – finał Podkarpackiego Konkursu Turystycznego,
  5. strefa relaksu – obejmowała gry i zabawy.

Na zakończenie odbył się pokaz mody, podczas którego uczennice prezentowały zaprojektowane i wykonane przez siebie kreacje. Warsztaty były niezwykle interesujące i różnorodne, dlatego uczniowie uczestniczyli w nich z wielkim zaangażowaniem.

Mamy nadzieję, że „Dzień zawodowca” pomoże młodzieży w dokonaniu wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.