W dniach 21 - 23.02.2017. w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie już po raz 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota”. Głównymi celami konkursu były: wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowania aspektami kulturowymi innych krajów, odkrywanie talentów recytatorskich i wokalnych, umożliwianie zaprezentowania ich na forum publicznym, propagowanie uczenia języków obcych poprzez wykorzystanie poezji i piosenek.

W zmaganiach wzięło również udział 13 uczniów naszej szkoły. 21 lutego prezentowali się uczniowie z klas 1-3 SP. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Bar z kl. III oraz Aleksandra Urbanik z kl. II. Obie dziewczynki zaśpiewały pięknie, zdobywając wyróżnienia. W kolejnym dniu konkursowych zmagań - 22 lutego, swoimi zdolnościami wokalnymi i recytatorskimi popisywali się uczniowie klas 4-6 SP. ZSP w Króliku Polskim reprezentowały 4 uczennice z klasy 5 - Monika Smoleń, Julia Gugała, Julia Łagosz oraz Klaudia Wiernasz, które recytowały wiersze w języku angielskim. Natomiast uczennice klasy VI - Diana Ozimina i Iwona Frankowicz wykonały w duecie piosenkę w języku angielskim „Say Something”. Dziewczyny zaprezentowały się znakomicie. W ostatnim dniu konkursu naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów gimnazjum. Hubert Huta z kl. II recytował wiersz, natomiast Izabela Ozimina w duecie z Karoliną Pitrus, Natalia Ozimina oraz Maja Puchalik śpiewały piosenki. Wszystkie występy stały na wysokim poziomie, a Maja Puchalik, uczennica kl. I, zdobyła wyróżniona za brawurowe wykonanie piosenki w języku francuskim pt.„Derniere Danse”. Dla wszystkich uczestników konkurs ten był niezwykłą przygodą, podczas której mieli możliwość zetknięcia się z twórczością w wielu językach, min. angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz rosyjskim. Do konkursu uczniów przygotowała p. Kamila Krukar.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy doskonałych występów!