„Poezja jest drugą twarzą duszy”

Odisseas Elitis

 

W Światowym Dniu Poezji – 21 marca – już po raz czwarty uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich z powiatu krośnieńskiego mieli okazję zaprezentować swoje utwory poetyckie podczas finału Krośnieńskiego Turnieju Jednego Wiersza. Organizatorami konkursu byli Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz krośnieński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Na konkurs wpłynęło 60 prac; do finału jury zakwalifikowało po 18 tekstów w każdej grupie wiekowej. Wiersze te zostały odczytane przez młodych poetów podczas uroczystości finałowej, podczas której zaprezentowała się również uczennica naszej szkoły – Karolina Pitrus z klasy III gimnazjum. Zmagania konkursowe poprzedziła prezentacja Grzegorza Kociuby - poety, prozaika i krytyka literackiego. Na zakończenie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie przedstawili program słowno – muzyczny „A ja jestem…”- poświęcony twórczości i biografii Agnieszki Osieckiej.

Karolinie serdecznie gratulujemy awansu do finału konkursu!