„Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna,

a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce rozkwitnie”.

 Friedrich Rückert

 

Dnia 21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę podczas szkolnego turnieju ekologicznego pod hasłem „Witamy wiosnę aktywnie i zdrowo”. Uroczystość ta została zorganizowana  i przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy V. 

Na wstępie szkolnych obchodów Pani Dyrektor Marta Kogut powitała wszystkich zebranych i zachęciła do wspólnej zabawy. Imprezę rozpoczął pokaz mody wiosennej zaprezentowany przez modelki i modelów z klas II i III  Szkoły Podstawowej. W dalszej części zawodów, w ramach rywalizacji klasowej, uczniowie przystąpili do turnieju, który rozgrywany był w następujących konkurencjach: konkurs plastyczny polegał na wykonaniu plakatu promującego zdrowy styl życia, konkurs kulinarny sprawdzał umiejętności i kreatywność uczniów w przyrządzaniu dania z owoców lub warzyw. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją szybkość, zwinność i tężyznę fizyczną w konkurencjach sprawnościowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: pani Agnieszka Rygiel, pani Kamila Krukar oraz pani Edyta Rysz.  Wśród uczniów klasy IV – VI SP zwyciężyła klasa V, zaś najlepszymi gimnazjalistami okazali się uczniowie klasy I. Na zakończenie zmagań wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kosze owoców. Uczniowie z ogromną pasją i zaangażowaniem brali udział we wszystkich konkurencjach, bawiąc się doskonale. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne powitanie wiosny!