Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

      

W dniu 6 stycznia 2015r.  w sali kina  "Sokół" w Rymanowie odbył się finał Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek " Hej kolęda, kolęda..." . Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz młodzieży szkół średnich i osób dorosłych z naszej gminy. Uczestnicy prezentowali dwa utwory - kolędę tradycyjną i pastorałkę. Jury oceniało umiejętności wokalne wykonawców, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Celem konkursu była min. prezentacja kolęd i pastorałek, kultywowanie tradycji kolędowania, promocja wykonawców, wyszukiwanie młodych talentów. 


To wspaniałe, świąteczne widowisko otworzył występ dzieci i nauczycieli Ośrodka Edukacyjno – Rehabilitacyjno - Wychowawczego w Rymanowie. W ich wykonaniu obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie jasełkowe pt. „Maleńka Miłość zbawi świat”, a następnie  dla licznie zgromadzonej publiczności najpiękniejsze kolędy i pastorałki wyśpiewali laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Sara Puchalik z kl.0 , która wykonaniem kolędy  pt. „Przybieżeli do Betlejem” podbiła serca zgromadzonej publiczności wyśpiewując tym samym I miejsce.
Podczas koncertu kolęd panowała miła i przyjazna atmosfera, która pozwoliła nam przedłużyć nieco i przywołać klimat minionych świąt. 

W eliminacjach do konkursu udział brały również uczennice z kl. I SP: Paulina Bar , Kinga Hnat oraz Gabriel Puchalik z kl. II SP.

Dziękujemy naszym małym wokalistkom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                                          Opiekun

                                                                                                       Leszek Konrad

Kalendarz

Wskazówki dojazdu

Odsłon artykułów:
860039