Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

Dnia 3 marca 2020 r. Julia Gugała - uczennica klasy VIII - miała zaszczyt uczestniczyć w gali podsumowującej II Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”, która odbyła się Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Celem konkursu było przede wszystkim przybliżenie sylwetek żołnierzy wyklętych z terenu województwa podkarpackiego poprzez zainteresowanie młodzieży przez lata przemilczaną powojenną historią Polski. Komisja konkursowa dokonała oceny 112 prac, które nadesłali w regulaminowym czasie uczniowie z 51 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Jury oceniło prace odrębnie dla poezji i prozy. Zwracano szczególną uwagę na zgodność merytoryczną z tematem konkursu, oryginalny pomysł na tekst, kompozycję utworu i jego przesłanie, wyraz artystyczny oraz poprawność w zakresie języka, ortografii i interpunkcji. Podczas uroczystości Julka odebrała nagrodę za zdobycie III miejsca w kategorii poezja za wiersz pt. „Ballada o Wierzbie”, który poświęciła Mieczysławowi Półchłopakowi ps. „Wierzba”.

Gratulujemy sukcesu!

Odsłon artykułów:
831690