Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

"Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,

Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.

Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,

Czekając na swych braci, za morze lecących".

 

Jesienią las jest bardzo piękny. Drzewa i krzewy zmieniają swoje barwy z zielonej na żółto – czerwoną.

Jesienią w lesie możemy zobaczyć wszystkie odcienie ciepłych kolorów: żółtego, pomarańczowego i czerwonego. Każde drzewo, w zależności od gatunku, przybiera wyjątkową barwę, a w słoneczny dzień mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Pod nogami słychać szelest liści, które jak miękki dywan pokrywają trawę. Jesienny las jest cichy i spokojny, choć wysoko na niebie słychać odgłosy ptaków, które wybierają się w długą podróż do ciepłych krajów. W ciągu dnia świeci słońce, ale jego promienie nie są już tak ciepłe jak latem. Uroki tej pięknej pory roku mieli okazję podziwiać uczniowie klas I, II i III, którzy w czwartek - 22 października, wraz z opiekunami wybrali się na spacer do pobliskiego lasu, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Dzieci mogły się przekonać, że polska złota jesień jest naprawdę piękna.

Odsłon artykułów:
884897