Dnia 6 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z Dyrekcją i nauczycielami zgromadzili się, by wspólnie odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym przyłączając się do akcji #Szkoła do hymnu.

Po tak podniosłym rozpoczęciu obchodów „Dnia Niepodległości” nastąpiła ich druga część, czyli program artystyczny w wykonaniu dzieci z oddziału zerowego oraz drugiej klasy Szkoły Podstawowej. Wierszem i pieśnią patriotyczną mali artyści przybliżyli nam historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Zwieńczeniem uroczystości był taniec zerówkowiczów zaprezentowany w ciekawej oprawie choreograficznej. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akademia była dla uczniów szczególną lekcją historii, która na długo zostanie w ich pamięci.